Jaké druhy matrací rozlišujeme?Matrace se dají rozdělit na několik druhů – popíšeme si ty základní, s nimiž se v obchodech můžete nejčastěji setkat.

Pěnové – jeden z nejčastějších typů matrací, vyrábí se z různých druhů pěny- např. pěnový polyuretan, studená pěna nebo tzv. líná pěna. Jejich výhodou je mimo jiné univerzální použití – hodí se do většiny postelí.
Sendvičové – oblíbený typ matrace, složený z několika různých vrstev. Pokud jde o tvrdost, tak sendvičové matrace většinou patří do skupiny středně tvrdých až tvrdých.
Pružinové – klasický, základní typ matrace, který má ve svém středu pružiny a kolem nich jsou z obou stran měkké vrstvy. Tyto matrace jsou oboustranné a mají dlouhou životnost, jsou ale určené pouze na pevnou podložku, protože nemají pevný rám.
Taštičkové – i v tomto případě se jedná o matraci z pružin, rozdíl je ale v tom, že jednotlivé pružiny jsou zašity do speciálních taštiček – díky nim matrace lépe reaguje na tlak těla. Na každodenní spaní jsou lepším řešením než obyčejné pružinové.
Latexové – vysoce kvalitní a luxusní matrace, které vynikají svou pohodlností a měkkostí. Jsou vyrobeny ze směsi syntetického latexu a přírodního kaučuku.

Byty můžete jen dlouhodobě pronajímat bez dalších závazků. Samolepky na zeď a fototapety jsou moderní dekorací do Vašich domovů. Naše společnost zajišťuje jak stěhování soukromých osob, tak i malých a velkých společností. Moderní a kvalitní koberce do všech interiérů.

Jaká je ideální velikost matrace?

Kromě toho, že matrace pochopitelně musí odpovídat tomu, jak velkou máme postel, je třeba ji vybírat i s ohledem na naši výšku – matrace by měla být minimálně o 20 cm větší, v krajním případě jen o 10 cm, ale lepší je zvolit větší výšku. Co se týká šířky, tak běžným standardem je 90 cm, ale samozřejmě se dají zvolit i širší rozměry.

Reality.cz to je největší nabídka nemovitostí v ČR. Mountfield je specialista na zahradní techniku, zahradní nábytek a zahradní bazény. Židle všech druhů a velikostí.Zdravotní a ortopedické matrace

Samostatnou kategorií mezi matracemi jsou zdravotní a ortopedické matrace, jež jsou určené např. pro osoby se zdravotními problémy, s bolestí zad, nebo jinými důvody, kvůli kterým by neměli kupovat běžné matrace. Zdravotní i ortopedické matrace se dají koupit buď ve specializovaných obchodech, jež se na tento druh zboží, zaměřují, ale i v běžných prodejnách s matracemi a jiným vybavením. Konkrétně je naleznete např. na stránkách www.ortopedicke-matrace.cz nebo na www.zdravazada.cz.

Výroba matrace na míru

Stejně jako je možnost nechat si na míru ušít oblečení nebo zhotovit nový nábytek, můžete si přímo na míru nechat i vyrobit vlastní matraci. Díky této službě tak získáte matraci přesně v takové velikosti, jaká Vám bude vyhovovat a nemusíte tak dělat žádné kompromisy. Tato možnost je vhodná zejména pro ty, kteří jsou hodně vysocí a standardní velikosti matrací jsou pro ně nevyhovující

Kde sehnat nejlevnější matrace?

Pokud si nemůžete dovolit dát za novou matraci příliš mnoho peněz, nebo chcete ušetřit a koupit si ji za co nejnižší cenu, zkuste projít internet a najít e-shopy s výprodejem levného zboží. Vybrat levnou matraci Vám pomůže např. srovnávač cen Heuréka, nebo zkuste zadat do vyhledávače slovní spojení levné matrace a zobrazí se Vám odkazy ne celou řadu levných internetových obchodů. K těm nejlevnějším patří např. www.matracezahubicku.cz, www.levnematrace.eu nebo www.levne-ceske-matrace.cz.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!